poniedziałek, 5 grudnia 2016

Złapać dystans      Seriale źle robią kobiecie na głowe, kiedy już wydaje ci się, że osiągnęłaś pewną równowagę psychiczną i zyskałaś większość zamierzonych celów nagle dopada cię nostalgia po obejrzeniu kilku odcinków ulubionego serialu.
      Bo przecież ta główna bohaterka z "Seksu w wielkim mieście" ma takie rwanie u facetów, a Bones z "Kości" ma taką wiedzę i autorytet, Sheldon z "Big Bang Theory" ma inteligencje powalającą wszystkich a Elka z "Singielki"... Elka ma Tomasza.
     I wówczas, gdy wydaje ci się, że osiągnęłaś już tą równowagę psychiczną zimnej suki, która do pełni szczęścia potrzebuje wygodnych butów, przyjaciół, WI-FI i rozwijającej się prężnie kariery nagle wchodzi Ci taki scenarzysta z buciorami w światopogląd. Spoglądasz jak Bridget Jones w ekran telewizora z lampką wina w ręku i masz ochotę zaśpiewać "All by myself", bo przecież nikt nigdy nie czuł tego co Ty. Nikt nigdy nie poczuł takiej pustki w jedną sekundę, nawet kot cicho mruczący przy twojej nodze nie zrozumie twojego rozbicia i hormonów które nagle zawładnęły twoimi kanałami łzowymi. W jednej chwili rozsypujesz się jak domek z kart. Kochane hormony.
I zakręci się ta łza w oku, zadzwoni matka z tekstem "Ty nadal sama? Dziecko! Ileż można! Ty zostaniesz sama z tym swoim kocurem!" i już w ogóle zostaje tylko zawinąć się w koc, tworząc mały naleśnik nadziany nieszczęściem.
        Serial źle robi kobiecie na głowę... ale przecież w serialach znajdujemy też siebie, przecież Carrie z "Seksu w wielkim mieście" non stop trafia na nieodpowiednich facetów, tracąc dla nich głowę, no i kogo Ci to przypomina jak nie ciebie, czy twojej najlepszej przyjaciółki. A Bones, czasem jest tak ułomna w kontaktach z innymi jak ty, gdy zdarzy ci się gorszy dzień i robisz z siebie głupa przed facetem twoich marzeń. Sheldon to taki twój wewnętrzny dziwak, no i oczywiście poczciwa Elka-kumpelka. Ileż razy słyszałaś od faceta do którego cicho wzdychałaś, że super z ciebie kumpela.
         Ile razy przeżywałaś rozterki swojego ulubionego serialowego bohatera. Nie bez powodu każdy ogląda inny pakiet seriali, w każdym szuka siebie, aby złapać dystans, aby pośmiać się z swojej ułomności, nawet jeśli głośno się do tego nie przyzna, chcąc znów złapać dystans i równowagę psychiczną zimnej egoistycznej suki.


___________________________________

Zapraszam na facebooka, każdy like niesamowicie motywuje.
https://www.facebook.com/pazzaatakuje/

3 komentarze: